نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

در این مقاله می خواهیم به سوالات عمده شما در آب در هنگام ورزش بپردازیم و این که چرا می گوییم آب قلیایی در هنگام ورزش مصرف نمایید تا تاثیر ورزش روی بدن تان بیشتر شود .

هنگام ورزش، شما مقدار بيشتري اكسيژن مصرف مي كنيد، سوخت و ساز انرژي در ماهيچه ها منجر به توليد راديكال هاي آزاد ، اسيد لاكتيك و اسيدوز متابوليك خفيف مي شود .

نوشيدن آب يونيزه قليايي آی واتر iWater ( آب یونیزه قلیایی ) ، اين سه محصول جانبي اسيدي ناشي ازورزش را اصلاح مي كند. آب قليايي شامل مواد معدني قليايي نظير كلسيم، منيزيم، پتاسيم و سديم است. تاثیر آب قلیایی روی ورزشکاران

ادامه مطلب: بهترين آب براي جايگزيني آب از دست رفته توسط تعريق درطول ورزش كدام است؟

در این مقاله سعی شده است تا اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده و روش های مختلف تصفیه آب را بررسی نماییم .

در بدن انسان آب نقش اصلی را اجرا می کند که حدوداً می توان گفت 70%  وزن بدن انسان ازآب تشکیل شده است و هم چنین 90  % از فعالیت های شیمیایی بدن به وجود آب بستگی دارد ، به طور کلی عمل تمام ارگان ها ، دستگاه ها ، بافت ها و سلول های بدن ما به وجود آب وابسته است و بدون آب زندگی معنی ندارد ،  پس چه بهتر است که آب مصرفی از بالاترین سطح کیفیت برخوردار باشد .

تصفیه آب یک فرایند میکروب زدایی است که طی آن، گازهای معلق ، آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی و فلزات سنگین و مضر از آب حذف می شوند و آب قابل آشامیدن و مصرف می شود .

ادامه مطلب: تصفیه آب

1-به چه نوعی از آب، آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater  (آب شفابخش) گفته می شود ؟

به آبی که میزان pH آن به دلیل عمل الکترولیز 10-8 باشد. در مقایسه با آب لوله ­کشی، آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater  حاوی مقدار زیادتری یون هیدروکسید(OH-) ، کلسیم و منیزیم می باشد .

2-چرا باید آب کافی در بدن خود داشته باشیم؟

نوسان سیال بر حجم خون و عملکرد سلولی اثر می گذارد که این امر می تواند برای زندگی تهدید آمیز باشد. درصد آب بدن با افزایش سن، کاهش می یابد در نتیجه ترکیب با آب سلولها به میزان کافی روی نمی دهد. لذا می بایست آب کافی در بدن داشته باشیم.

اثراب در بدن

3-چرا باید آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater (آب شفابخش) بنوشیم؟

دلیل اول این است که آب یونیزه قلیایی ، یک آنتی اکسیدان قوی است. آنتی اکسیدان می تواند رادیکالهای آزاد که باعث ایجاد بیماری، پیری و سرطان می شود را خنثی کند. از آنجایی که آب یونیزه (آب  هوشمند ) یک آنتی اکسیدان مایع است، به راحتی جذب بدن می شود .

دلیل دوم این است که، آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater(آب شفابخش) ، pH بدن را به دلیل خواص قلیائیت، تنظیم می کند. رژیم غذایی روزانه، بسیار اسیدی است. نوشیدنی ها، فست فودها و غذاهای فرآوری و استفاده شده در طول سالیان، محیطی را در بدن برای ایجاد بیماری ها فراهم می کنند. به همین دلایل مرگ و میر زیادی در سنین جوانی روی می دهد. با نگه داشتن سطح pH 7/2-9/6، به ایجاد محیطی که اخیراً بیماری ها درآن رشد نکند، کمک می کنیم. با اینکه سالها بدن اسیدی بوده است، به دلیل میزان قلیائیت زیاد در آب یونیزه قلیایی  ، بدن از وجود اسیدها پاک می شود .

سومین دلیل این است که،این آب نسبت به آب معمولی، هیدراته تر است و شامل 5 تا 6 مولکول در هر کریستال است درحالی که آب معمولی شامل 10 تا 13 وملکول در هر کریستال است. کریستال آب یونیزه قلیایی ، از شکل نامنظم 10- 13 مولکول آب معمول، به شکل شش ضلعی که سایز آن نصف سایز معمولی است، تبدیل می شود. کوچک شدن سایز باعث جذب بهتر، نسبت به آب معمولی می شود.

این امر دو دلیل دارد: اول: آب قلیایی نسبت به آب معمولی هیدراته تر است و دوم اینکه آب یونیزه قلیایی به مقدار زیادی ضد سم است.

4-مزه آب یونیزه قلیایی چگونه است؟

آب یونیزه قلیایی ، از آب لوله ­کشی تولید می شوند و در اثر الکترولیز،کلر مازاد و بوی کلر از آب  حذف می­شود. به علاوه، آب آی واتر iWater طعم بهتری داشته و برای نوشیدن گواراتر است .

5-مزایای استفاده از آب یونیزه قلیایی چیست ؟

استفاده از آب  قلیایی  باعث بهبود مشکلات معده( اسهال، کنترل اسید زیاد معده، سوء هاضمه و تخمیر نامناسب در معده و روده) می شود .

لطفاً توجه فرمایید که آب اسیدی برای شستشوی صورت استفاده می­شود، اما آن را نباید بنوشید .

6-چگونه می توانم با آب یونیزه اسیدی، جوشها و آکنه ها را از بین ببرم؟

آب اسیدی باکتری های مضر روی پوست را به صورت طبیعی از بین می برد. همچنین مانند مواد شیمیایی که برای درمان جوش و آکنه استفاده می شود، پوست را نمی سوزاند. برای مطالعه مقاله کامل تر به مقاله ی اب یونیزه قلیایی و درمان آکنه مراجعه  فرمایید .

7-آیا اثرات قلیائیت آب یونیزه قلیایی پس از ماندن به مدت طولانی از بین می رود ؟

pH آب یونیزه  8 تا10 است. وقتی آب برای زمان طولانی نگهداری شود، میزان pH به سمت خنثی بودن می رود، بنابراین توصیه می شود از آب iWater تازه استفاده کنید .

8-آیا استفاده از آب یونیزه در مقابله با دیابت و یا حساسیت پوستی موثر است؟

استفاده از آب یونیزه قلیایی به صورت طبیعی در درمان بیماری های مربوط به معده مثل اسهال، کنترل اسید زیاد معده، سوء هاضمه و ... موثر است .برای مطالعه مقاله کامل تر این جا را کلیک نمایید .

9-از چه نوع آبی برای آبیاری گیاهان می بایست استفاده کرد؟

بعضی آزمایشات نشان می دهد که آب اسیدی یونیزه برای برگها و آب یونیزه قلیایی برای ریشه­ ها مناسب است. لطفاً در نظر بگیرید که استفاده از نوع آب، به نوع گیاه بستگی دارد و انتخاب دقیقتر نوع آب برای گیاهان، نیاز به متخصص دارد.

10- آیا با آب آی واتر ، می توانم غذا درست کنم؟

بله، در حقیقت غذای شما طعم بهتری خواهد داشت و بدن شما مواد مغذی را بیشتر جذب می کند. به این نکته توجه کنید که در حالت قلیایی بیشتر (pH بیشتر) سبزیجات سبزتر خواهند بود، برنج خوش پخت تر و چای و قهوه خوش طعم تر خواهند بود.

11-آیا پختن برنج با آب یونیزه قلیایی باعث طعم بهتر برنج می شود؟

pH  قلیایی باعث الکترولیز نشاسته برنج در طی عمل پخت و در نتیجه کاهش میزان نشاسته و شکر آن می شود. این تغییرات می تواند باعث طعم بهتر برنج شود. تحقیقات بیشتری بر روی این موضوع در حال انجام است .

12- آیا آب یونیزه قلیایی، مواد شیمیایی کشاورزی را از روی سبزیجات پاک می کند؟شست و شو با آب قلیایی

میزان مواد شیمیایی بر روی محصولات کشاورزی قابل پیش بینی نیست ولی به طور کلی شستن سبزیجات با آب و بخصوص آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater (آب شفابخش) ، باعث حذف مواد شیمیایی می شود .به ازمایش انجام شده جهت شست و شوی سبزیجات با آب قلیایی مراجعه فرمایید

13- چرا از آب با pH بالاتر را برای پختن می توان استفاده کرد اما به طور مستقیم نمی توان از آن استفاده کرد؟

وقتی آب  آی واتر برای مواردی مثل پختن استفاده می شود، با جوشاندن آب،  pH آن گرایش به خنثی شدن دارد.

 14- در موقع استفاده از آب شفابخش چه مواردی را باید رعایت کرد؟

لطفاً این سه مورد را رعایت کنید :

1-    از خوردن دارو باآب شفابخش خودداری نموده و افرادی که دچار بیماری  فقدان اسید کلریدریک در شیره معده هستند، نیز آب یونیزهiWater ننوشند .

2-    در صورتی که احساس نامطلوبی بعد از نوشیدن آب داشتید یا اگر بهبود آشکاری در خود احساس نکردید، مشورت کنید .

3-    افرادی که بیماری های مزمن دارند و یا دچار ضعف جسمانی هستند، قبل از استفاده از آب شفابخش با دکتر مشورت نمایند .

15- نحوه استفاده از آب یونیزه قلیایی به چه صورت است ؟

اگر از آب یونیزه برای اولین بار استفاده می کنید، میزان pH را 8 تا 8/5 بگذارید (سطح یک) و ابتدا با نوشیدن یک لیوان بر طبق شرایط بدنی شروع به استفاده کنید .

بعد از خوردن 2 هفته میزان pH آب را اضافه کرده و یا میزان آب مصرفی را بر طبق شرایط فیزیکی بدن افزایش دهید .

در صورت رضایت از اثرات نوشیدن از آب ، نوشیدن آب را از 500 میلی لیتر به 1 لیتر در روز افزایش دهید . 

16-آیا استفاده آب شفابخش آی واتر  برای بچه ها و افراد مسن بی خطر است ؟

کودکان و افراد مسن در ابتدا می بایست آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater با سطح پایین (pH حدود 7/5 تا8/5)    استفاده کنند و بعد از آن که به استفاده از این آب عادت کردند میزان pH را افزایش دهند.

به علاوه، برای نوزادان ( تا سن 1 سال)، تا وقتی که از شیر مادر و یا شیر تغذیه می کنند، حرکات روده ای متفاوتی با افراد بالغ دارند و استفاده از آب  iWater برای آنها توصیه نمی شود. از زمانی که غذا خوردن کودک همانند غذا خوردن افراد بزرگسال باشد، مشکلی برای نوشیدن آب iWater  وجود ندارد.

17- در صورتی که فردی مشکل معده ندارد و از این آب بنوشد، آیا اسید موجود در معده او خنثی نمی شود؟

اثرات کنترل اسید توسط آب یونیزه قلیایی  سطح یک بسیار کم است، بنابراین خنثی کردن اسید معده در حدی است که باعث اثرات زیانبار نمی شود.نوشیدن آب شفابخش یکساعت قبل و بعد از خوردن غذا توصیه شده است.

اثرات استفاده از آب شفابخش آی واتر iWater به سرعت نشان داده نمی شود اما در صورت استفاده مداوم از آن اثرات آن معلوم می شود.

به علاوه، هیچ  گزارشی مبنی بر ایجاد اثرات نا مطلوب ناشی از استفاده از آب شفابخش آی واتر iWater اعلام نشده است .

18- آیا ممکن است استفاده از آب شفابخش آی واتر  iWater باعث قلیایی شدن بیش از حد بدن شود؟

افرادی هستند که روزانه 1 تا 2 گالن ( 4 تا 8 لیتر ) آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater می نوشند و از اثرات آن استفاده می کنند و بدنشان هم خیلی قلیایی نمی شود. برعکس، یکی از مشکلاتی که برای سلامتی وجود دارد عدم تعادل است که بدن را بسیار اسیدی می کند. pH بدن ما تقریباً بایستی 7 باشد. به دلیل اسیدی بودن بدن ما، با pH 6/6 و یا کمتر، فرصت برای رشد بیماری ها زیاد می شود. pH پایین در بدن می­تواند باعث ایجاد محیطی جهت بروز بیماری ها نظیر ورم مفاصل، سرطان و .... شود. افرادی که عموماً بدن بیماری دارند، pH بدن آنها پایین است( منظور از این pH، pH خون نیست، چون pH خون در حدود 7/4 پایدار می ماند). بیماری ها در شرایط و محیط اسیدی بهتر رشد می کنند.

19- آیا از آب شفابخش آی واتر iWater می توان برای تهیه شیر بچه استفاده کرد؟

 برای بچه ها و یا نوزادان، استفاده از آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater تا زمانی که حرکات روده آنها به شکل انسان بالغ در آید، توصیه نمی شود.

20- آیا استفاده از این آب برای زنان حامله و بارور بی خطر است ؟

 تا به حال گزارشی در خصوص ایجاد مشکل ناشی از استفاده از این آب گزارش نشده است، در صورت مشاهده نشانه ای، با پزشک خود مشورت کنید .

زمانی که با پزشک مشورت می کنید این سه نکته را اعلام نمایید :

1-    نشانه های بهبود  در مقابل امراض معده( اسهال، سوهاضمه، کنترل میزان اسید و ....) که با استفاده از  آب شفابخش مشاهده شده است.

2-    آب یونیزه قلیایی ، از الکترولیز به دست آمده است .

3-    میزان کلسیم، منیزیم و ..... نسبت به آب لوله کشی بیشتر است .

21- آیا با آب آی واتر iWater(آب شفابخش) ، می توان دارو استفاده کرد؟

براي خوردن دارو ، از آب خنثي مي بايست استفاده شود. و استفاده­ از آب یونیزه  اگرچه به  تنهایی موثر است اما همراه با دارو نباید نوشیده شود .

22- چرا ظروف آلومینیومی بعد از استفاده از آب یونیزه قلیایی به رنگ مشکی در می آیند؟

با استفاده از آب یونیزه قلیایی در ظروف آلومینیومی، به دلیل ته نشین شدن هیدروکسید آلومینیوم سفید رنگ، ظروف ممکن است لکه دار شوند. وقتی هیدروکسید آلومینیوم ته نشین شده در ظرف گرم شود، به رنگ سیاه در می آید.

توصیه می شود برای استفاده و نگهداری از آب یونیزه قلیایی از ظروف استنلس استیل(stainless steel ) استفاده شود.

23- من از آب چاه استفاده می کنم. وقتی این آب را می جوشانم اتفاقی روی نمی دهد اما وقتی این آب را به آب یونیزه قلیایی تبدیل می کنم و آنرا می جوشانم، به رنگ قهوه­ای روشن در می آید. دلیل آن چیست؟

آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater دارای مقدار زیادی آهن است بنابراین احتمال دارد که رنگ آن تغییر کرده و در طی عمل اکسیداسیون، آهن موجود در آن، به رنگ قهوه ای روشن درآید. (جوشاندن آب سرعت عملکرد را افزایش می دهد.)

وقتی pH بالاست، درجه­ی تغییر رنگ نیز بالا می رود، بنابراین میزان pH را کاهش دهید.

24- در موقع استفاده از آب یونیزه قلیایی اسیدی برای شستن صورت چه مواردی را باید رعایت کرد؟

موارد زیر را رعایت کنید :

1-    افرادی که دارای حساسیت های پوستی هستند می بایست قبل از استفاده از این آب، با پزشک خود مشورت نمایند.

2-    در صورتی که با استفاده از آب اسیدی احساس نامطلوبی بر روی پوست خود دارید، استفاده از آنرا متوقف کرده و با پزشک خود مشورت کنید .

3-    موقع شستشوی صورت، چشمان خود را بسته نگاه دارید.

25- از آب اسیدی چه استفاده هایی می شود ؟

دستگاه آب یونیزه قلیایی را در کاتد و همزمان آب یونیزه اسیدی را در آند تولید می کند. آب اسیدی قوی اثرات ضد عفونی دارد بنابراین برای شستشوی صورت یا شستن ظرفها و یا غیره استفاده می شود .

26-  آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater  برای چه مدتی به صورت یونیزه باقی می ماند؟

آنتی اکسیدان (یون هیدروکسیل) در حدود 18-14 ساعت باقی می ماند، pH بالاتر (با قلیائیت بیشتر) برای حدود 1-2 هفته باقی می ماند. کریستال مولکولهای با سایز کوچک تر برای 1 تا 3 هفته یونیزه باقی می ماند .

27- آیا آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater (آب شفابخش) اثرات نامطلوب بر بدن دارد؟

قطعاً خیر، آب اسیدی را هرگز ننوشید، تاکنون موردی در رابطه با اثرات نامطلوب استفاده از آب یونیزه  در صورت استفاده صحیح از آن مشاهده نشده است.

28- چه کسانی می بایست آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater بنوشند؟

آب یونیزه برای تمام افراد خوب است. این شامل بچه ها، بالغین، سالمندان و یا حتی حیوانات خانگی می شود .

29- آیا برای نصب دستگاه لوله کشی نیاز هست؟

در صورت استفاده از شیرآلات متداول خیر، افراد عادی قادر به نصب این دستگاه هستند .

30-  آّب شفابخش آی واتر  iWater برای خانم­های باردار مفید است ؟

مصرف آب یونیزه قلیایی آی واتر ، سیستم ایمنی مادران جوان را در مقابل عفونت و ویروس بیمه کرده و می تواند از پیری زودرس اندام های درونی در دوره بارداری محافظت کند. همچنین یبوست که در سه ماهه اول بارداری ایجاد می گردد مرتفع و آنتی اکسیدان بالا در آب یونیزه قلیایی آی واتر به سالم ماندن جنین کمک می نماید .

31- اثرات استفاده از آب شفابخش آی واتر iWater بر ورزشکاران چیست؟

با استفاده از آب یونیزه قلیایی آی واتر iWater قوی، سطح اکسیژن خون بالا می رود. این امر، بنیه فرد و قدرت تحمل را بالا برده و بافت عضلات و ارگانهای مختلف بدن را به دلیل اکسیژن بالای موجود در آن، تقویت می­کند.

32- چرا بایستی کلر را از آب نوشیدنی حذف کرد؟

بیشتر افراد از خطرات کلر آگاهی ندارند و تحقیقات زیادی نشان می دهد که کلر موجود در شیر آب بتدریج باعث تحریک پوست شده و حتی ایجاد اگزمای پوست می کند.

آب کلرزده شده شامل ترکیب شیمیایی به نام تری هالومتان است که باعث ایجاد سرطان می شود. این مواد شیمیایی که به نام Organochloride مشهور هستند، به خوبی تجزبه نمی شود و عموماً در بافتهای چربی بدن(سینه، سایر بخشهای چربی، شیر مادر و خون) جمع می­شوند. Organochloride  می­تواند باعث تغییر در DNA شده و سیستم دفاعی بدن را متوقف کند و در رشد طبیعی سلولها اختلال ایجاد می کند.

کلر باعث بدتر شدن بیماری آسم نیز می شود. تحقیقات نشان می دهد کلر و محصولات جانبی کلر باعث بروز سنگ مثانه، سرطان سینه و روده می شود.

33- چرا بعضی از افراد در اولین بار استفاده از آی واتر iWater دچار سردرد و اسهال می شوند؟

سایز کریستال مولکولهای آب یونیزه قلیایی نصف سایز کریستال مولکولهای آب معمولی است. از این آب گاهی با عنوان آب کاهش یافته یاد می شود چون تعداد کریستالهای آن از 12 عدد به 6 عدد کاهش یافته است. بنابراین این آب هیدراته بوده و به راحتی در تمام بافتهای بدن جریان می یابد و مواد سمی را از بدن حذف می کند. این خاصیت سم زدایی در بعضی افراد باعث سردرد و یا اسهال   می­شود. بهتر است در شروع از سطح قلیایی یک و یا مخلوطی از این سطح و آب خنثی استفاده گردد.

34- مزیتهای دستگاه آب شفابخش آی واتر iWater نسبت به دستگاه RO یا تقطیر چیست؟

دستگاه RO و تقطیر، تمام مواد معدنی را از بین می برد اما دستگاه یونیزه قلیایی مواد معدنی مثل منیزیم و کلسیم را نگه می دارد و مواد سمی و مضر را حذف می کند. آب ناشی از دستگاه RO و تقطیر، بسیار اسیدی است (pH: 4.5-5.7) و بنابراین بدن ما را اسیدی می کند. آب یونیزه قلیایی ، عدم تعادل اسیدی/قلیایی را از بین می برد. به دلیل اینکه آب تولیدی دستگاه RO و دستگاه تقطیر بسیار اسیدی بوده و مواد معدنی را نیز حذف کرده اند، توصیه می شود از این آب استفاده نکنید.

در حالیکه آب تولیدی RO و دستگاه تقطیر به صورت قوی "اکسیدان" است، آب یونیزه قلیایی آی واتر  iWater به میزان زیاد "آنتی اکسیدان" است.

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

35 - آیا افزودن فیلترهای قلیایی مرحله ی هفتم در تصفیه آب چند مرحله ای می تواند به قلیایی شدن آب کمک کند ؟

همانطور که گفته شد آب خروجی از دستگاه R . O  ( دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای ) دارای pH اسیدی است و با توجه به سرعت آب عبوری از لوله ها ، فرصت چندانی ، برای تاثیرگذاری مواد معدنی موجود در این فیلترها به آب وجود ندارد و تغییرات pH بسیار جزئی است ، ضمن آن که بدلیل عدم مشاهده ی عملکرد داخل فیلتر قلیایی و ارزیابی کیفی آن نمی توان فهمید که تاثیر مواد معدنی داخل فیلتر حتی جزئی چه زمانی به اتمام رسیده است .

در حالیکه در دستگاه های آب قلیایی آی واتر ، میزان pH ، میزان آنتی اکسیدان و گذر آب بصورت دیجیتالی در صفحه ی نمایش قابل مشاهده بوده و مصرف کننده از آنچه می نوشد اطلاع خواهد داشت .

 

Gold Iconپکیج فروش شماره یک:

نحوه پرداخت: پرداخت نقدی

مزایا: یک عدد سردوش سلامتی آی واتر به عنوان هدیه

Silver Iconپکیج فروش شماره دو:

نحوه پرداخت: 50 % نقد + یک چک یک ماهه

مزایا: یک عدد فیلتر PP به عنوان هدیه

Bronze Iconپکیج فروش شماره سه:

نحوه پرداخت: 50 % نقدی + سه چک با فواصل یک ماهه

 

مقایسه دستگاههای آب قلیایی آی واتر (آب یونیزه قلیایی) موجود در بازار:

تاکنون از منافع آب قلیایی آی واتر (آب یونیزه قلیایی) در درمان و پیشگیری از بیماری ها و کاربردهای متنوع آن در منزل، مطالب زیادی شنیده اید.

با توجه به درخواست مشتریان محترم و اطلاع رسانی علمی و واقع بینانه؛ بدینوسیله مقایسه دستگاه های یونیزه آب در بخش های مختلف توضیح داده می شود:

1- اثر تبلیغات

به طوریکه می دانید تبلیغات نقش تعیین کننده ای در آشنایی مشتریان با محصولات موجود در بازار دارند. اثر تبلیغات تا حدی است که مصرف نوشیدنی های گازدار، که برای بدن ما ضرر هم دارد، را در جامعه رواج داده و در حال حاضر حتی نوشیدنی های سالم و سنتی ما نظیر عرقیات گیاهی و آب میوه ها، به صورت گازدار (Carbonated) تولید می شوند که اثری اسیدی دارند. در مورد دستگاه های آب یونیزه قلیایی، این تبلیغات به صورت زیر انجام می شود:

الف- معرفی حضوری کالا:

برگزاری همایشها، سمینارها و حضور در نمایشگاه ها موجب می شود مشتریان از نزدیک از خواص فوق العاده ی آب قلیایی یونیزه یا اسیدی مطلع گردند.

ب- سایت های اینترنتی:

توضیحات کافی و جامعی در خصوص عملکرد دستگاه های آب قلیایی یونیزه iWater؛ در سایتهای تخصصی این شرکت وجود دارد.

با صرف وقت کافی، اطلاعات واقعی را درخواهید یافت.

2- قیمت

بدیهی است شما به منظور سلامتی بیشتر، بهره مندی از آبی گوارا و سرشار از آنتی اکسیدان، سرمایه گذاری می کنید. پیشگیری از بیماری ها، حفظ محیط بدن در حالت قلیایی و آبرسانی موثر تر به بدن، کمترین فوائد استفاده از آب یونیزه قلیایی است. در عین حال شرایط بهینه ای وجود دارد . دستگاه های آب قلیایی که کیفیت مطلوب آب را با هزینه ای مناسب تولید نمایند، توسط مشاورین این شرکت به شما معرفی می شود.

001

مناسب ترین مدل پیشنهادی از نظر کیفیت و قیمت مناسب، محصولات این شرکت با گارانتی مطمئن می باشد.

3- پلیت ها:

الف-تعداد پلیت ها:

انتخاب تعداد پلیت مورد نیاز، می بایست توسط کارشناس دارای تخصص در زمینه تصفیه آب صورت پذیرد، به این معنی که اگر میزان TDS (مجموع یونها شامل آنیونها؛ سولفات، فسفات، نیترات و ... و کاتیونها؛ کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم و ...) خیلی پایین باشد (مثلاً زیر 100ppm )، باید از 7 و 9 پلیت و اگر زیر 50ppm باشد از 9 پلیت استفاده نمود. چون برای یونیزه کردن تعداد یونهای کمتر در این آبها، نیاز به سطح یونیزه و همچنین انرژی بیشتری وجود دارد.
شایان ذکر است آب شهری در بیشتر شهرهای بزرگ ایران دارای TDS (مجموع مواد جامد محلول) مطلوب مطابق استاندارد جهانی WHO (حدود 150ppm ~ 250ppm) بوده که برای یونیزه کردن آنها، معمولاً استفاده از 5 پلیت هم کافی است، به این دلیل که یونهای مورد نیاز جهت تحریک و نیز تنظیم pH در محدوده های درخواستی وجود دارد. (البته این شرکت، مدلهای مختلفی را با پلیتهای گوناگون عرضه می نماید و مطرح کردن 5 پلیت به معنای عدم توانایی در ارائه پلیتهای بالاتر نمی باشد.)

سری کلینیکی برای این منظور به معرفی محصولات خاص بیش از 5 پلیت اختصاص یافته است.

در اینجا این سوال مطرح می شود که آیا تعداد پلیت ها، مزیتی برای یک دستگاه تلقی می گردد؟
پاسخ اینست که اگر هدف، استفاده از آب یونیزه در pH های مختلف در منزل باشد، می باید از میزان TDS (مجموع مواد جامد محلول) در محل نصب مطلع باشیم. چون اگر برای TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب لوله کشی شهری، از دستگاههای 7 یا 9 پلیت استفاده کنیم، ضمن آنکه pH خیلی بالا و یا خیلی پایین تولیدی از دستگاه، می تواند برای مصرف، مضر هم باشد، شرایط کریستال شدن و رسوب دهی کلسیم و یونهای مشابه افزایش یافته که این امر به پلیت ها آسیب زده و مصرف کننده مجبور خواهد شد بدلیل کاهش جریان آب عبوری از دستگاه در مدت شش تا نه ماه، از فروشنده درخواست تعمیر و یا سرویس زودتر از موعد کند.

ساختار درونی دستگاه با 7 یا 9 پلیت، خود عامل تسریع کننده در گرفتگی پلیتها می باشد.

چرا دستگاهی را بدلیل چند پلیت بیشتر، گرانتر بخریم که نه تنها تاثیر مطلوبی در کیفیت آب ندارد، بلکه عمر دستگاه را کوتاه کرده و هزینه های سرویس آنرا افزایش دهد؟!
بدیهی است فروشندگانی که محصولات متنوعی نداشته باشند و یا شرایط آب ورودی به دستگاه یونیزه آب را در نظر نگیرند، در ارائه خدمات صادقانه، طولانی مدت و حتی ارزانتر کوتاهی خواهند نمود. این شرکت محصولات خود را در سریهای متنوعی چون کلینیکی، سینکی، لوکس، پیشرفته، اقتصادی و سفری دسته بندی نموده و برای فیلترهای پیش تصفیه چند مرحله ای نیز پیشنهاداتی ارائه نموده است.

توجه به این امر نیز ضروری است که در بیشتر کشورها، آب لوله کشی شهری تصفیه مطلوبی ندارند، لذا مجتمع ها و برجها ی مسکونی، سیستم تصفیه آب مرکزی نصب می کنند که به دلیل بالا بردن عمر تاسیسات حرارتی و برودتی خود، TDS (مجموع مواد جامد محلول) را در محدوده زیر 100ppm نگاه می دارند، بنابراین در آنجا استفاده از 7 پلیت در دستگاه ها ضرورت می یابد. در حالیکه در منازل مسکونی شهرهای ایران، چنین شرایطی کمتر دیده می شود.

در شهرها و مناطقی که TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب بیش از 300ppm باشد، طعم آب مطلوب نبوده و رسوبات کربنات و بی کربناتهای کلسیم و منیزیم ، در جداره های کتری بیشتر دیده می شود. در این شرایط می باید با استفاده از فیلترها و یا ممبران مخصوص، نسبت به کاهش TDS (مجموع مواد جامد محلول) در حد مطلوب اقدام نموده و سپس آب را از دستگاه یونیزه آب عبور داده و به مصرف رساند.

اگر این آب مستقیماً وارد دستگاهی با 7 پلیت گردد، در زمان کوتاهی ایجاد رسوب می نماید لذا یکی از راه ها، استفاده از دستگاه با پلیت کمتر است که بتواند با قدرت و پلیت کمتر، از یونهای زیاد موجود در آب، یونیزه نمودن را در حد انتظار انجام دهد ولی پیشنهاد بهتر، کاهش میزان TDS (مجموع مواد جامد محلول) با استفاده از فیلترهای مخصوص به کمتر از 250ppm می باشد که پس از آن، آب دارای مزه مطلوب هم شده و سپس وارد دستگاه یونیزه آب آی واتر iWater با تعداد پلیت کافی گردد.

تامین کلیه فیلترها و خدمات فنی در این خصوص توسط شرکت مهندسی فراز تصفیه انجام می پذیرد. مشاوره با کارشناسان این شرکت، موجب کاهش هزینه های غیرضروری برای مشتریان عزیز می شود.

این شرکت پس از آزمایش کیفیت آب منزل مشتریان خود، ایشان را در انتخاب دستگاهی مناسب راهنمایی نموده و دستگاه یونیزه آب قلیایی آی واتر iWater را با برندهای مختلف و تعداد پلیت های متناسب با محل نصب، عرضه می دارد.

002

ب- جنس پلیتها:

امروزه تکنولوژی مواد، آلیاژهای ویژه ای را در هر کاربردی طراحی و به بازار ارائه نموده اند که ضمن انجام فرآیند درخواستی، در شرایط استاندارد و مورد پذیرش جهانی هم باشند. انتخاب ترکیب تیتانیوم و پلاتین، رسانایی الکتریکی مناسبی را با طول عمر مناسب فراهم کرده است.

 

افتخار ما؛ انتخاب محصولات آی واتر iWater از طرف شما مشتریان هوشمند می باشد.

 

مشتریان محترم؛ آزادانه توانسته اند این محصولات را در محل این شرکت مشاهده و انتخاب مناسبی اخذ نمایند.

محل نمایشگاه برای محصولات متنوع این شرکت، در دفتر مرکزی شرکت مهندسی فراز تصفیه در خدمت بازدیدکنندگان محترم قرار دارد. قبل از خرید این دستگاه، حتما بازدید داشته باشید تا انتخاب متناسبی بر اساس شرایط آب ورودی در محل سکونت خود، عمر بالاتر فیلتر، عملکرد بهتر دستگاه و نیز پرداختی معقول داشته باشید.

 

4- فیلتر:

003فیلترها در درون دستگاه آی واتر (آب یونیزه قلیایی)، وظیفه حذف مواد معلّق، طعم، رنگ و یا بوی نامطلوب را برعهده دارند.
شرایط بهینه آنست که دستگاههای آی واتر (آب یونیزه قلیایی)، تنها دارای یک فیلتر ترکیبی باشند چرا که در اکثر مناطق شهری، آب تصفیه شده در لوله کشی جریان دارد، املاح معدنی آب در حد مطلوب تنظیم شده و هم چنین مواد معلق، طعم، رنگ و یا بوی نامطلوب در اکثر شهرهای بزرگ وجود ندارد. حال اگر شرایط مطلوب در آزمایش اولیه آب موجود نباشد کارشناسان این شرکت فیلترهای احتمالی مورد نیاز را جهت حذف موارد فوق و یا حتی کاهش مواد جامد محلول (TDS) معرفی و نصب خواهند نمود. تعویض فیلترها در محصولات آی واتر iWater به گونه ای است که در بیشتر مواقع توسط خود مشتری انجام می پذیرد و هزینه های اضافی پرداخت نمی گردد.

 

در دستگاههایی که دو فیلتر دارند، فیلتر دومی، وظیفه افزودن مواد معدنی را دارد که برای آب شهری، بخصوص در شهرهای بزرگ ایران کاربردی ندارد، چون این کار، باز هم موجب افزایش TDS (مجموع مواد جامد محلول) و گرفتگی پلیتها خواهد بود. به طوریکه در بخش پلیت ها گفته شد، این فیلترها برای TDS (مجموع مواد جامد محلول) کمتر از 100ppm کاربرد دارد.

فلوراید و نظایر آن در حد استانداردهای جهانی در آب وجود دارد و دغدغه ای جهت حذف آنها نباید داشت. شایان ذکر است افزودن چنین موادی برای سازمان آب هزینه بر است ولی بنابرتوصیه بهداشت جهانی و استانداردهای آب عملی می گردد.
این شرکت متناسب با کیفیت آب منزل شما که بسته به محدوده سکونت شما دارد (در شهر بزرگی مثل تهران کیفیت آب در مناطق مختلف، متفاوت می باشد.) نسبت به معرفی و نصب فیلترهای پیش تصفیه مناسب اقدام می نماید و خدمات پشتیبانی خود را در سالیان متمادی و با قیمت مناسب و نیز بدون تغییرهای ناگهانی در قیمت ارائه می نماید. دستگاه های با پلیت 7 و 9، برای کیفیت آب ورودی با TDS (مجموع مواد جامد محلول) کمتر از 100ppm طراحی شده است که برای مناطقی مثل ایران، عملکرد مناسبی ندارند.

5- ابعاد دستگاه:

حداکثر عرض و ارتفاع ابعاد دستگاههای ژاپنی و تایوانی آی واتر iWater در حدود 200mm (عرض) و 300 (ارتفاع) و ابعاد دستگاه کره ای مدل iWater-NEXUS، (عرض)272mm و 365mm (ارتفاع) است.

004

بدیهی است وجود زیبایی و اندازه دستگاه تصفیه آب در داخل آشپزخانه و مجاور سینک، از پارامترهای مهمی است که خانمهای خانه دار و با سلیقه ی ایرانی به آن اهمیت ویژه ای می دهند.

6- رنگ آمیزی:

تنوع رنگ محصولات ارائه شده توسط این شرکت، با سلیقه های مختلف تطبیق داشته و انتظار خریداران محترم را برآورده خواهد ساخت.

005

همچنین درخواست مشتریان محترم جهت رنگ دلخواه عملی خواهد گشت.

7- انتخاب pH دلخواه:

بیشتر دستگاههای تولید آب یونیزه آی واترiWater ، قابلیت تنظیم pH دلخواه را در هر یک از کلیدهای خود داراست.
مثلاً در چهار ردیف آب قلیایی که برای مصارف آشامیدن، آماده کردن چای و قهوه، پختن غذا و شستشوی میوه می باشد و نیز در دو ردیف اسیدی که برای شستن صورت و ضدعفونی بکار میرود، مصرف کننده می تواند pH را براساس شرایط خود و خانواده و یا حتی براساس TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب ورودی به دستگاه تنظیم نماید در حالیکه در برخی دستگاههای دیگر شرکتها، چنین انتخابهایی مقدور نیست.

8- نمایش پارامترهای آب:

006

مشاهده میزان آب عبوری از دستگاه، نمایش pH ، مقدار آنتی اکسیدان و عمر فیلتر به صورت دیجیتالی، از دیگر مزایای دستگاههای آب یونیزه آی واتر iWater در برخی مدلها می باشد.

9- حفظ و تامین استانداردها:

در اغلب دستگاه های آی واتر (آب یونیزه قلیایی)؛ استانداردهای مهم و اصلی نظیر ISO برای مدیریت کیفیت، FDA جهت استفاده از مواد درجه یک و منطبق با صنایع غذایی و بهداشتی، CE استاندارد اروپا برای وسایل الکتریکی و غیره وجود دارد. علائم مختلف دیگر، مربوط به تندیس ها و جوایزی است که شرکتها دریافت نموده اند که معمولاً در تمامی شرکتها اعم از ژاپنی، تایوانی، کره ای و همچنین شرکت فراز تصفیه در ایران دیده می شود. شایان ذکر است سازمانهایی نظیر سازمان آب در ایران، بیشتر به کیفیت آبها توجه دارند تا ساختار درونی دستگاه های تصفیه آب و به طوریکه در بخشهای پیشین نیز گفته شد، کیفیت آب هم به TDS (مجموع مواد جامد محلول) بستگی داشته که حتی در برخی مناطق شهری، در صورت استفاده از تعداد پلیت بیش از اندازه، از حالت مطلوب خارج خواهد گشت.

007

بنابراین اگر استاندارهای جهانی و معتبر را در کالای انتخابی خود می بینید، به خرید آن مطمئن باشید چون پشتوانه اعتماد شما بر مبنای دانش متخصصان آن موضوع قرار گرفته است.

 

 

001

002

003

004

005

006

گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water