نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

یکی از سخت ترین سوالها پیرامون استفاده از آب یونیزه قلیایی (آب شفابخش)، میزان استفاده از آب برای یک فرد بالغ در روز می باشد. یک فرد بالغ در روز حدود 2 تا 2.5 لیتر آب را از طریق تعرق ، تنفس و ادرار از دست می دهد. این میزان حدود 5 درصد از کل آب بدن انسان است. در یک انسان سالم و بالغ ، خستگی ها و ناراحتی های روزانه مشاهده می شود. برای یک انسان مسن، از دست دادن 5 درصد از کل آب بدن باعث ایجاد عدم تعادل در بدن می شود. دهیدراته شدن بدن باعث باعث افزایش سرعت ایجاد نشانه  های پیری مثل چین و چروک، بی حالی و سایر عوارض پیری گردد.

اگر بدن به اندازه کافی هیدراته نباشد، سلولها آب موجود در جریان خون را از آن بیرون کشیده و این باعث می شود قلب سخت تر کار کند. در همین زمان، کلیه ها دچار تنش شده و برای تصفیه خون تلاش بیشتری خواهند کرد. وقتی این اتفاق روی می دهد، کلیه ها بیشتر از حد شان کار خواهند کرد  و این باعث ایجاد خستگی بدن می شود. هم چنین در صورت دهیدراته شدن بدن بعضی از بیماریها ایجاد می شوند: از قبیل یبوست، خشکی و خارش پوست، آکنه، خون دماغ، عفونت ادراری، سرفه، عطسه، فشار سینوس، و سردرد .

آب جز مهمی از پوست، بافتها و ارگانهای بدن را تشکیل می دهد. برای بدن انسان، بخش های مختلف بدن به آب بستگی دارد. حدود 75% از بدن ما از آب تشکیل شده است.  حدود 85 درصد از مغز، 90 درصد از خون، 75 درصد از ماهیچه ها، 85درصد از کلیه ها و 22 درصد از استخوانها از آب تشکیل شده است. عملکرد ارگانهای مختلف بدن در صورتی که آب به میزان کافی نداشته باشند دچار اختلال می شود. 

با ذکر این مسائل، آب مورد نیاز برای نوشیدن چه میزان است؟ کمترین میزان آب مورد نیز برای نوشیدن به وزن بدن بستگی دارد.برای یک فرد با وزن 100 کیلو گرم میزان آب مورد نیاز روزانه 3.3 لیتر است. فردی با وزن 75 کیلو گرم می بایست روزانه 2.475 لیتر در روز آب بنوشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water