نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

آب یونیزه قلیایی ( آب شفابخش) با توجه به خواصی که دارد می تواند عوارض بیماری را به حداقل برساند.

برای مثال می توان گفت زیاده روی در مصرف نوشابه، به علت کاهش دادن سطح پتاسیم و اختلال در جذب کلسیم، می تواند عوارض منفی نظیر خستگی و ضعف استخوان ها را موجب گشته ولی با خوردن آب یونیزه قلیایی ( آب شفابخش) به میزان کافی، می توان این عوارض را به حداقل رسانده یا خنثی نمود.

در این مقاله می خواهیم در مورد ORP  و ویژگی آن  و همچنین علت احتیاج بدن به آب یونیزه قلیایی بپردازیم .

تاثیر آب قلیایی روی بدن

ORP  چیست ؟

ORP فاکتوری برای اندازه گیری میزان اکسیداسیون یا احیای آب است . پتانسیل احیا با واحد MV اندازه گیری می شود .

یون های قلیایی درآب ، دارای ORP منفی بالایی هستند و موجب خاصیت احیاکنندگی یا آنتی اکسیدان آب می شوند .

چرا به نوشیدن آبی با  ORP = -250mv احتیاج داریم ؟

با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی باکتری های روده ، میزان ORP در ارگان های مختلف بدن متفاوت است . به طوری که این مقدار در محیط معده 150mv + بوده و در طول دستگاه گوارش به تدریج کاهش یافته و در انتهای روده به 250mv- می رسد .

از آنجاییکه 90 درصد آب در بخش انتهایی روده جذب می شود . بنابراین بهترین ORP جهت جذب آب 250mv - است پس وقتی که ما آبی با  ORP = -250 mv می نوشیم سایر قسمت های بدن ( زبان ، مری و معده ) نیز تمایل به جذب این آب پیدا می کنند که این امر ضمن آب رسانی بیشتر باعث گوارش و هضم بهتر می شود .

pH چیست ؟

pHفاکتوری مهم برای تشخیص آب اسیدی و آب قلیایی است . pHبر اساس رابطه زیر و به صورت تابعی لگاریتمی از میزان یون هیدروژن در محلول تعریف می شود .

میزان pHبین 0 تا 14 تغییر می کند . آب خالص در دمای 25درجه سانتیگراد دارای pH = 7 است . این آب دارای میزان یون مساوی + H و - OH است . در صورت افزایش +H ، میزان pHکاهش یافته و آب اسیدی خواهد شد و در صورت کاهش یون +Hمیزان pHافزایش یافته و آب قلیایی می شود .

 

چرا به آب یونیزه قلیایی احتیاج داریم ؟

میزان pHبدن افراد معمولی می بایست بین 7/45-7/35 و به صورت قلیایی باشد . هر چند افراد بسیار کمی در دنیا هستد که به طور واقعی ، بدنی با حالت طبیعی و قلیایی دارند . میزان pHبدن اکثر افراد کمتر از 7/35 بوده که در علم پزشکی به این حالت  ، بدن اسیدی گفته می شود .

بدن اسیدی باعث ایجاد این مشکلات در  بدن می شود :

- سیستم ایمنی و دفاعی ضعیف ، بی حالی عمومی بدن ، تنش های عاطفی ، متابولیسم ضعیف ، سیستم دفاعی ضعیف و ایجاد محیطی برای عارضه یبوست .

علاوه بر این  ، بدن اسیدی شانس ابتلا به این بیماری ها را نیز افزایش می دهد :

- هپاتیت ، سرطان  ، فلج ، فشار خون ، بیماری های قلبی ، دیابت  و بیماری های عصبی .

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد بدن اسیدی ، رژیم غذایی روزانه ماست . به طور کلی افراد ، غذای اسیدی مثل گوشت یا فست فود را ترجیح می دهند  ، البته خوردن غذاهای قلیایی مثل سبزیجات ، گزینه مناسبی برای جلوگیری از اسیدی شدن بدن است . ولی آب یونیزه قلیایی برای زندگی مدرن امروزی مناسب تر است چون نمی توان هشیارانه نسبت به آنچه در طول روز می خوریم ، دقت کنیم و چه بسا با خوردن نوشابه ی گازدار ، لبنیات ، گت و فست فود و حتی وجود آلودگی هوا ، کشیدن سیگار و استرس ، بدن ما به سمت اسیدی شدن برود .

با توجه به افزودن کلر به آب شهری برای ضد عفونی کردن آن  ، آب لوله کشی نیز  اسیدی شده و لذا استفاده از دستگاه آب یونیزه قلیایی ضروری می باشد .

دستگاه آب یونیزه قلیایی شفای دوباره را به شما هدیه می دهد .

چگونه آب یونیزه قلیایی تولید می شود ؟

دستگاه آب یونیزه با ولتاژ مستقیم ( DCV  ) آب را الکترولیز کرده و آب را به 2 بخش قلیایی و اسیدی تقسیم می کند . موادمعدنی مثل کلسیم  ، پتاسیم  ، منیزیم  و سدیم در کاتد جمع شده و بلیل افزایش- OH ( هیدروکسیل ) ، آب قلیایی خواهد شد . سایر یون ها مثل اکسیزن ، اسید سولفوریک و سولفور در آند جمع شده و دلیل افزایش غلظت یون+ H ، آب اسیدی  خواهد بود .

پس از الکترولیز ، pH آب بیشتر شده و مواد معدنی مثل کلسیم و منیزیم افزایش می یابند . این شکل از مواد معدنی، برای جذب بدن بسیار مناسب است . این آب را می توان آب یونیزه قلیایی کلسیم دار نامید . هر چند کلسیم  ، منیزیم و پتاسیم طور طبیعی در غذاها و آب موجود دارد ، اما مواد معدنی موجود در غذا به صورت پایدار و پیچیده بوده که به راحتی برای بدن قابل جذب نیست .

نوشیدن آب یونیزه قلیایی به مدت طولانی ،  قدرت و توان بدن را در مواجهه با بیماری ها افزایش می دهد .

 

 

تاثیر آب یونیزه و آب اسیدی

دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water