نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

در این مقاله سعی شده است در مورد تاثیری که اب بر روی بدن می گذارد و همچنین تفاوت اب یونیزه قلیایی با اب شیر و فیلتر شده بپردازیم و به این نتیجه برسیم که اب و از آن مهم تر آب یونیزه قلیایی برای سلامت بدن چقدر مفید هستند .ابتدا در مقاله در مورد اثرات نوشیدن اب به خصوص برای ورزشکاران توضیحاتی داده شده و در انتها در مورد اب قلیایی اطلاعات آورده شده است .

آب در هنگام ورزش

 

نوشیدن اب در هنگام ورزش

فرآیند نوشیدن آب ، قبل و هنگام ورزش به ترتیب پیش هیداتاسیون و هیداراتاسیون گفته می شود . بنابر تحقیقات کالج پزشکی ورزشی امریکا ، هدف از پیش هیداتاسیون شروع تمرینات ورزشی در حالت یوهیدراته    –  موقعیتی که در آن بدن ، به صورت نرمال آب دریافت کرده و سطح الکترولیت پلاسما طبیعی شده است . پیش هیداراتاسیون باید ساعت ها قبل از شروع ورزش انجام شود تا جذب مایع ، فعال شده و اجازه دهیم تا حجم ادرار به سطح نرمال خود بازگردد . هدف از نوشیدن آب در زمان ورزش ، جلوگیری از کاسته شدن بیش از حد آب از طریق تعریق می باشد . میانگین آب از دست داده خود در طول تمرینات ، از طریق محاسبه اندازه تعریق بدن ، تحت نظر داشته باشید . می توان از طریق اندازه گیری وزن بدن ، قبل و بعد از ورزش ، آن را محاسبه کرد . تقریباً برای کاهش وزنی معادل 450 گرم ، یک فنجان یا 240 میلی لیتر اب از دست داده اید . برای جلوگیری از کاسته شدن آب بدن خود  ، نباید اجازه دهید بیشتر از 2% ، از وزن کل بدنتان آب از دست دهید . این مطالعات که در دهه 1940 صورت گرفت ، نشان داد که کم ابی در بدن منجر به اختلال در عمکرد قهرمان می شود . تحقیقات اخیر نشان می دهد ، کم آبی حتی  در سطح کمتر از 2% از وزن بدن نیز عملکرد را دچار اسیب می کند . تحقیقات ثابت می کند که کم آبی کم یا متوسط ، باعث کاهش عملکرد استقامتی هوازی و در نتیجه بالا رفتن دمای بدن  طپش قلب و احتمالاً افزایش اتکا به کربوهیدرات ها به عنوان منبع سوخت می شود .

از بین رفتن اب بدن در هنگام ورزش

دکتر جادلسون و همکارانش در بررسی منتشر شده در اکتبر 2007 ، نشان دادند که کم ابی به طور قابل توجهی مقاومت در برابر عملکرد های ورزشی را که به صورت معمول ، در باشگاه توسط وزنه یا دستگاه انجام می شود کاهش دهد . واضح است که نوشیدن آب ، قبل و هنگام ورزش مهم است . جایگزینی این مایع از طریق تغییرات زیادی انجام می گیرد . باور متعارف برای سال های متمادی این بود که که اضافه کردن نمک ( سدیم ) به اب معمولی برای جبران سدیم از دست رفته در تعریق ، نیاز است . تحقیقات اخیر به این نتیجه رسیده است که اغلب مردمی که از رژیم های غربی استفاده می کنند ، به مقدار زیادی نمک استفاده می کنند و هنگامی که کمتر از 2 ساعت ورزش کنند ، نیاز به جایگزینی سدیم ندارند .

بهترین اب برای جایگزین اب از دست رفته

سوال اصلی این پژوهشگران امروز این است : بهترین آب برای جایگزینی آب از دست رفته توسط تعریق در طول ورزش کدام است ؟ هنگام ورزش ، شما مقدار بیشتری اکسیژن مصرف می کنید  ، سوخت و ساز انرژی در ماهیچه ها منجر به تولید رادیکال های آزاد ، اسید لاکتیک و اسیدوز متابولیک خفیف می شود .

ورزش به همراه نوشیدن اب یونیزه  قلیایی

نوشیدن اب در کنار ورزش

نوشیدن آب یونیزه قلیایی میکرو خوشه ای ، این سه محصول جانبی اسیدی ناشی از ورزش را اصلاح می کند . آب قلیایی با این تعریف ؛ شامل مواد معدنی قلیایی نظیر کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و سدیم است ؛ نشان داده شده است که آب های قلیایی به عنوان مقابله کننده رادیکال های ازاد عمل می کنند . اب های یونیزه  ، نسبت به اب شیر یا اب های فیلتر شده ، یون های هیدروکسیل با بار منفی بیشتری نسبت به آب شیر یا اب های فیلتر شده دارند . اب های یونیزه شده ، توانایی آزاد کردن بارهای منفی اضافی را دارند که می تواند به پاک کردن رادیکال های ازاد کمک کند . نتیجه این که اب های میکرو خوشه ای ، سریع تر جذب می شوند . این ویژگی به عمل اب رسانی کمک می کند . توصیه می شود 600-400 میلی لیتر آب ، 2 ساعت قبل از ورزش و هنگام ورزش 30 –150 میلی لیتر هر 20 –15 دقیقه یک بار بنوشید . میزان آب ، با توجه به وزن کل بدن و میزان تعریق تغییر می کند .

تصفیه اب ، دستگاه تصفیه اب ، آب قلیایی ، آب یونیزه

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water