نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

آب یکی از منابع ضروری حیات به شمار می رود . مدیریت ، صرفه جویی و مصرف بهینه ی آب از اهمیت بالایی برخوردار است . افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش روز از افزون مصرف آب ، کمبود آب را به یک معضل جهانی تبدیل کرده است . به گونه ای که بنابر تحقیقات صورت گرفته حدود 80 درصد از جمعیت جهان با خطر جدی کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند . بنابراین صرفه جویی در مصرف آب حتی در کشورهایی که از منابع عظیم آب برخور دارند یک اقدام ضروری به شمار می رود . مقابله با این بحران باید در تمام بخش ها نظیر کشاورزی ، صنعت ، خانگی و سایر بخش هایی که مصرف آب بالایی دارند  ، صورت پذیرد .

بخش خانگی سهم قابل توجهی از میزان آب مصرفی را به خود اختصاص داده است . جهت کاهش مصرف آب در منازل ، روش های مختلفی پیشنهاد شده است . یکی از این روش ها ، استفاده از شیر های کم مصرف در آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام می باشد . این شیرها باید به گونه ای طراحی شوند که با کاهش دبی میزان مصرف آب را کاهش دهند .، بدون این که زمان باز بودن شیر را افزایش دهند .

یکی از جاهایی که نقش مهمی در کاهش مصرف آب دارد سردوش دستی حمام است .

در برخی سردوش ها یک کنترل کننده ی جریان وجود دارد که به فرد اجازه می دهد تا جریان عبوری را کنترل کند . در برخی سردوش ها با ترکیب هوای محیط و آب حتی زمانی که فشار آب کم است جریان قوی ، قطره ای و یکنواخت ایجاد می شود . همچنین دارای یک المان تقویت کننده ی فشار هستند که باعث می شود در هر فشاری از شبکه ی لوله کشی ، و بی ثباتی از سردوش خارج شود  که این آیتم بخصوص در مناطقی که فشار شبکه پایین است بسیار ایده آل می باشد .

میزان صرفه جویی در مصرف آب حمام

 

حجم آب مورد استفاده در حمام با دبی جریان خروجی از شیرها و طول مدت استحمام افراد بستگی دارد . با کاهش هر یک از موارد  فوق ، میزان آب مصرفی در حمام به طور قابل توجهی کاهش می یابد . جهت کاهش دبی جریان خروجی ، می توان از سردوش تصفیه آب آی واتر استفاده نمود .

در مورد زمان استحمام باید با فرهنگ سازی ، اصلاح سبک و شیوه ی زندگی مردم ، این زمان را کاهش داد .

جریان خروجی یک سردوش استاندارد در حدود  570 lit/hr می باشد . یک سردوش  450 lit/hr حدود بیست درصد و یک سردوش  340 lit/hr حدود چهل درصد صرفه جویی ایجاد می کند . اگر در یک منزل مسکونی یک سردوش  340 lit/hr نصب شود ، تعداد اعضای خانواده چهار نفر باشد و مدت زمان دوش گرفتن هر نفر 10 دقیقه در نظر گرفته شود و هر چهار نفر هر روز دوش بگیرند  ؛ با استفاده از این سردوش سالانه 34m3مصرف آب صرفه جویی می شود .

طبق آمار EPA  ( Environmental Protection Agency )  میزان مصرف حمام یک خانه 17 درصد کل آب مصرفی آن خانه را تشکیل می دهد . اگر همه خانه ها دارای سردوش کم مصرف باشند میزان قابل توجهی صرفه جویی سالیانه به وجود خواهد آمد . مزیت دیگر کاهش مصرف آب در سردوش ها ، کاهش آب گرم مصرفی و به تبع آن ، کاهش مصرف انرژی جهت تولید آب گرم است .

سردوش های تصفیه آب آی واتر ضمن حذف کلر از آب ، ایجاد طراوت و بوی مطبوع ( با رایحه های مختلف ) در محیط حمام دارای صفحاتی با سوراخ های مثلثی ریز است که ضمن افزایش فشار تا 50 درصد موجب صرفه جویی 35 درصدی در مصرف آب خواهد شد .

شرکت مهندسی فراز تصفیه با در اختیار داشتن نمایندگی معتبر از محصول کره ای ، گام مهمی در کاهش مصرف آب در منازل برداشته است .

 

خرید دستگاه تصفیه آب

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water