نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

عموماً دو نوع روش برای تولید آب هیدروژنه از طریق جریان الکتریکی وجود دارد یکی دستگاه آب یونیزه قلیایی است و دیگری دستگاه تولید آب هیدروژنه با pH خنثی می باشد . در بحث زیر ، برخی از ویژگی های  هر دو آب توضیح داده می شود . 

دستگاه آب یونیزه قلیایی

این تکنولوژی در یکی از دو دهه ی اخیر از طریق الکترولیز نمودن آب ، گاز هیدرژن و آب قلیایی را در کاتد و گاز اکسیژن و آب اسیدی را در آند تولید می نماید . آند و کاتد با یک غشاء ( یا ممبران ) از هم جدا هستند که اجازه می دهد آب اسیدی و آب قلیایی جداسازی گردد .

اغلب مردم از فواید آب یونیزه قلیایی گزارش می کردند ، اما در سال های 2010~ 2007 دانشمندان و محققین دریافتند که خاصیت اصلی درمانی آب یونیزه شده ی قلیایی ، وجود گاز هیدروژن بوده است .

 

در ابتدا دستگاه  آب یونیزه قلیایی طراحی و بهینه شدند تا آب قلیایی و نه گاز هیدروژن تولید نمایند هم اکنون سه نوع از این دستگاه در بازار مشاهده می شود :

انواع دستگاه های تولید کننده آب یونیزه قلیایی

- برخی از دستگاه های آب یونیزه قلیایی که دارای سطوح کافی از گاز هیدروژن نیستند یا حداقل غلظت هیدروژن در آب خروجی از آن ها زیر    ppm0/01  است .

- برخی از دستگاه های آب یونیزه قلیایی اگر دارای شستشوی اتوماتیک که با عوض کردن قطب های مثبت و منفی حاصل می شود ، نباشند بر روی صفحات یونیزه رسوب می بندد و مانع حل شدن گاز هیدروژن درآب می شود . بنابراین بدون این شستشوها و حتی شستشوهای دوره ای با سرکه یا اسیدسیتریک ، غلظت گاز هیدروژن به زیر    ppm0/01 می رسد .

- در برخی دستگاه های آب یونیزه قلیایی نیز سیستم شستشوی اتوماتیک وجود داشته که مانع تشکیل رسوب در الکترودها می گردد و بنابراین گاز هیدروژن نیز بخوبی درون آب حل می شود و غلظت بالاتری را خواهیم دید که مدل های معرفی شده در دستگاه آی واتر از این دسته هستند .

در شرایطی که جریان آب نرمال و معمولی داشته باشیم ، کیفیت آب مطلوب باشد و الکترودها تمیز باشند ، دارای غلظت هیدروژن بین ppm ن  0/4 ~ 0/01 هستیم .

البته اگر چه با کم کردن جریان و یا با صفحات بیشتر یونیزه کننده قادر به تولید غلظت بالاتری از مولکول هیدروژن می باشیم ولی بالا رفتن خیلی زیاد  pH  ، آن را غیر قابل شرب خواهد نمود و به مشتریان توصیه می کنیم بصورت مستقیم از آب قلیایی سطح چهار برای شرب استفاده نکنند . ، اما اگر بخواهیم از مزایای آب کریستال شده و ریز خوشه ای  از طرفی و آب حاوی هیدروژن محلول بالاتر استفاده نماییم ، می توانیم با اضافه کردن چند قطره ی کم آبلیمو به آب قلیایی سطح سه یا چهار ، بهره بگیریم و به این نکته نیز توجه کنیم که آب را تازه از دستگاه بگیریم .

دستگاه تولید کننده آب هیدروژنه با pH خنثی

روش های متعددی برای طراحی دستگاهی با این ویژگی وجود دارد . یک نوع پیشرفته ی آن از ممبران های مخصوصی استفاده می نماید که در سلولهای سوختی نیز کاربرد دارد .

این دستگاه ها اگر چه قادر به تولید مقادیر بیشتری از گاز هیدروژن هستند که منجر به تغییر  pH  نمی گردد ، در عین حال به کیفیت آب اولیه و میزان جریان آب نیز وابسته نیستند و وجود رسوب آب نیز تاثیر زیادی در این فرآیند نخواهد گذاشت .

این دستگاه ها بسته به تکنولوژی بکار رفته در آن ها غلظتی بین  ppm  1/5 ~  0/1  خواهند داشت .

نتیجه ی بحث

دستگاه تولید آب هیدروژنه که تنها به همین منظور نیز ساخته می شوند دارای یک نوع آب و تنها برای شرب می باشند ، در حالیکه دستگاه آب یونیزه قلیایی دارای سطوح مختلف آب قلیایی و اسیدی ( تا ده نوع با  pH مختلف ) می باشند که کاربردهای متنوعی را برای افراد خانواده در منزل و محل کار فراهم می آورد . کاربردها و فواید این آب را در مقالات متعددی معرفی کرده ایم .

 

انتخاب بهینه ؛ خرید فلاسک تولید آب هیدروژنه است که بصورت جداگانه برای مصارف شخصی و شرب ، بتوانیم آن را سریعا ًتولید و به مصرف رسانیم و خرید یک دستگاه آی واتر در آشپزخانه که برای مصارف منزل و عموم خانواده استفاده نماییم . دستگاه های آی واتر مدل کلینیکی از  قابلیت بیشتری در تولید گاز هیدروژن برخوردارند .

آب قلیایی و آب اسیدی

 

فروش آب قلیایی

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water