نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

1 ) آب هیدروژنه چیست ؟

آب هیدروژنه ، آب معمولی است که محتوی گاز هیدروژن محلول در آن است . برای مثال ، آب های گاز دار یا کربن دار  ( سودا ) که دی اکسید کربن محلول دارند یا آب اکسیژنه که گاز اکسیژن محلول در آن هست وجود دارد .

بنابراین شما می توانید همانگونه که از کپسول هلیوم برای پر کردن بادکنک ها استفاده می کنید و یا از کپسول اکسیژن که در بیمارستان ها استفاده می شود ؛ از یک کپسول هیدروژن نیز استفاده کرده و حباب های آن را به آب بیفزایید .

2 ) آیا گاز هیدروژن قابل انفجار نیست ؟

بله ، هیدروژن قابل انفجار است ولی وقتی در آب محلول شود به هیچ وجه خطر انفجاری ندارد .

3 ) آیا مگر در آبی که دارای فرمول H2O  است ، هیدروژن نداریم ؟

مولکول آب دارای دو اتم هیدروژن است که به اتم اکسیژن متصل شده اند . این با مولکول هیدروژن که شامل دو اتم هیدروژن متصل به یکدیگر است تفاوت دارد . این شبیه به این مثال است که  ما نیاز به اکسیژن بیشتر برای زندگی خود داریم اما اکسیژن مورد نیاز خود را از نوشیدن آب تامین نمی کنیم . چون اکسیژن در مولکول محبوس شده ، ما به مولکول اکسیژنی که متصل به اتم ها یا مولکول های دیگر نباشد نیازمندیم . به همین ترتیب اگر بخواهیم از منافع گاز هیدروژن محلول درآب استفاده کنیم باید به شکل اتصال نیافته با اتم ها و مولکول های دیگر موجود باشد .

همین دلیل هم هست که آب دارای خاصیت انفجاری و اشتعال نیست . اگر آب دارای هیدروژن قابل انفجار و اکسیژن مورد نیاز جهت اشتعال است ، ولی در شکل اتصال یافته در مولکول آب خطری نخواهد داشت و حتی بدلیل همین خاصیت ، از آن برای مهار آتش نیز استفاده می کنیم .

حتی مولکول شکر ( گلوکز ) که دارای 12 اتم هیدروژن است ، با اتم های اکسیژن و کربن اتصال دارند .

4 ) آیا این درست است که آب غنی شده از هیدروژن می باید اسیدی باشد ؟

این سوال خوبی است . اگر آبی داشته باشیم که غنی از یون هیدروژن ( H+ )  باشد . این آب اسیدی است . ولی صحبت ما در خصوص مولکول هیدروژن است که اتم های آن به هم متصل هستند .

در واقع pH نیز بیانگر میزان یا پتانسیل وجود یون هیدروژن است و نه مولکول هیدروژن .

5 ) وقتی گاز هیدروژن به راحتی در آب حل نمی شود چطور می تواند برای فایده رسانی به ما کافی باشد ؟

این درست است که هیدروژن خاصیت انحلال بالایی در آب ندارد ( 1/6 mg/l )  و از آن جا که مولکول هیدروژن سبک ترین مولکول در کل جهان است ما به مقایسه تعداد مولکول ها نسبت به وزن آن ها نیاز داریم . برای مثال ، اگر یک مولکول تنها ، 2 میلیگرم وزن داشته باشد . و آن را در یک لیتر آب بیاندازیم ، غلظت آن 2 میلیگرم در لیتر می شود ویتامین C ( 176/2 g/mol  ) دارای وزنی 88 برابر گاز هیدروژن   (2g/mol)است . بنابراین آب هیدروژنه با غلظت (1/6 mg/l) دارای مولکول های آنتی اکسیدان بیشتری از 100 میلیگرم ویتامین  C است ، چون مجموع مولکول بیشتری در 1/6 میلیگرم هیدروژن در مقایسه با 100 میلیگرم ویتامین  C وجود دارد .

تحقیقات پزشکی نشان داده اند همین مقدار غلظت هیدروژن که از دستگاه مربوطه تولید می شود نیز موثر می باشد .

6 ) آیا گاز هیدروژن محلول در آب تمایلی به خروج و فرار از آب ندارد ؟

بله دارد ، یکباره خارج نمی شود بلکه بستگی به سطح تماس ظرف ، همزدن و غیره دارد . آب هیدروژنه تنها برای چند ساعت کم در آب می ماند ، نظیر نوشیدنی های گازدار که دی اکسید کربن محلول دارند و لذا توصیه می شود که این آب تازه و بلافاصله پس از تولید به مصرف رسانده شود .

7 ) چه میزان آب هیدروژنه باید نوشیده شود تا از منافع آن بهره مند شویم؟

 محققین در حال بررسی سوالات این چنینی هستند اما مقدار  ( g 1 ~ 3  mg) از مولکول هیدروژن می تواند خواص خوبی داشته باشد .  پس اگر آب دارای غلظت 1  mg/l   یا1 ppm  هیدروژن باشد ، سه لیتر آب هیدروژنه به شما  3 mg هیدروژن می دهد .

البته غلظت موثر برای افراد بر اساس سلامت یا بیماری آن ها کمتر یا بیشتر خواهد بود .

سه سیستم اصلی که بدن برای حفظ سطح pHخون استفاده می کند عبارت است از :

- اجرای بافری ( پروتئین ها ، فسفات ها و .... )

- سیستم تنفسی ( خارج کردن دی اکسید کربن )

- سیستم کلیه ( دفع و جذب بی کربنات )

وقتی اسید در بدن تولید می شود سریعا ًتوسط اجزاء بافری در خون خنثی می گردد . مهم ترین بافر مکانیسم اسید کربنیک / بی کربنات می باشد . دی اکسید کربن درخون حل می شود تا اسید کربنیک تشکیل گردد و سپس بی کربنات (  HCO3-، بافر قلیایی ) و یون هیدروژن (H+) بوجود می آید .

 

 

اگر pH خون پایین بیاید ( یعنی افزایش یون H+ ) ما می توانیم دی اکسید کربن بیشتری را از طریق ریه ها خارج نماییم و یون های H+ به مصرف رسانده شده و معادله ی فوق به سمت چپ حرکت می کند و pH خون افزایش می یابد .

در تنفس سریع نیز بدلیل خروج بیشتر دی اکسید کربن دارای اثر قلیایی بیشتری در خون خواهیم بود . به همین ترتیب اگر نفس خود را حبس نمایید ، دی اکسید کربن بیشتری در خون حل می شود و معادله به سمت راست حرکت می کند و یون های هیدروژن H+ بیشتری نیز تولید می گردد . دی اکسید کربن ، حاصل متابولیسم طبیعی بدن ماست و تمامی غذاهایی که ما می خوریم به دی اکسید کربن شکسته می شود .

8 ) آیا هیدروژن بیشتر ، منافع بیشتری را هم به دنبال دارد ؟

شاید داشته باشد و شاید هم نه .... اما مشخص شده حداقل آن منافعی برای سلامتی دارد . گزارشاتی نیز ارائه شده که هیدروژن بیشتر خواص بیشتری هم داشته باشد ولی تحقیقات بیشتری در این خصوص مورد نیاز است .

9 ) آیا این جمله که " هر شخص بیمار دارای pHخون اسیدی است " درست می باشد ؟

pH خون سالم در محدوده ی بین 7/35 تا 7/45 می باشد . اگر pH خون شخصی به 7/1 برسد می گویند  pH اسیدوز دارد . حتی اگر در مقیاس pH به زیر 7 نیاید . اگر pH خون فردی به زیر 7 بیاید زمان زیادی زنده نخواهد ماند و می باید هر چه سریعتر اصلاح شود .

 

 

آب قلیایی ، آب یونیزه

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water