نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود

مقایسه دستگاههای آب قلیایی آی واتر (آب یونیزه قلیایی) موجود در بازار:

تاکنون از منافع آب قلیایی آی واتر (آب یونیزه قلیایی) در درمان و پیشگیری از بیماری ها و کاربردهای متنوع آن در منزل، مطالب زیادی شنیده اید.

با توجه به درخواست مشتریان محترم و اطلاع رسانی علمی و واقع بینانه؛ بدینوسیله مقایسه دستگاه های یونیزه آب در بخش های مختلف توضیح داده می شود:

1- اثر تبلیغات

به طوریکه می دانید تبلیغات نقش تعیین کننده ای در آشنایی مشتریان با محصولات موجود در بازار دارند. اثر تبلیغات تا حدی است که مصرف نوشیدنی های گازدار، که برای بدن ما ضرر هم دارد، را در جامعه رواج داده و در حال حاضر حتی نوشیدنی های سالم و سنتی ما نظیر عرقیات گیاهی و آب میوه ها، به صورت گازدار (Carbonated) تولید می شوند که اثری اسیدی دارند. در مورد دستگاه های آب یونیزه قلیایی، این تبلیغات به صورت زیر انجام می شود:

الف- معرفی حضوری کالا:

برگزاری همایشها، سمینارها و حضور در نمایشگاه ها موجب می شود مشتریان از نزدیک از خواص فوق العاده ی آب قلیایی یونیزه یا اسیدی مطلع گردند.

ب- سایت های اینترنتی:

توضیحات کافی و جامعی در خصوص عملکرد دستگاه های آب قلیایی یونیزه iWater؛ در سایتهای تخصصی این شرکت وجود دارد.

با صرف وقت کافی، اطلاعات واقعی را درخواهید یافت.

2- قیمت

بدیهی است شما به منظور سلامتی بیشتر، بهره مندی از آبی گوارا و سرشار از آنتی اکسیدان، سرمایه گذاری می کنید. پیشگیری از بیماری ها، حفظ محیط بدن در حالت قلیایی و آبرسانی موثر تر به بدن، کمترین فوائد استفاده از آب یونیزه قلیایی است. در عین حال شرایط بهینه ای وجود دارد . دستگاه های آب قلیایی که کیفیت مطلوب آب را با هزینه ای مناسب تولید نمایند، توسط مشاورین این شرکت به شما معرفی می شود.

001

مناسب ترین مدل پیشنهادی از نظر کیفیت و قیمت مناسب، محصولات این شرکت با گارانتی مطمئن می باشد.

3- پلیت ها:

الف-تعداد پلیت ها:

انتخاب تعداد پلیت مورد نیاز، می بایست توسط کارشناس دارای تخصص در زمینه تصفیه آب صورت پذیرد، به این معنی که اگر میزان TDS (مجموع یونها شامل آنیونها؛ سولفات، فسفات، نیترات و ... و کاتیونها؛ کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم و ...) خیلی پایین باشد (مثلاً زیر 100ppm )، باید از 7 و 9 پلیت و اگر زیر 50ppm باشد از 9 پلیت استفاده نمود. چون برای یونیزه کردن تعداد یونهای کمتر در این آبها، نیاز به سطح یونیزه و همچنین انرژی بیشتری وجود دارد.
شایان ذکر است آب شهری در بیشتر شهرهای بزرگ ایران دارای TDS (مجموع مواد جامد محلول) مطلوب مطابق استاندارد جهانی WHO (حدود 150ppm ~ 250ppm) بوده که برای یونیزه کردن آنها، معمولاً استفاده از 5 پلیت هم کافی است، به این دلیل که یونهای مورد نیاز جهت تحریک و نیز تنظیم pH در محدوده های درخواستی وجود دارد. (البته این شرکت، مدلهای مختلفی را با پلیتهای گوناگون عرضه می نماید و مطرح کردن 5 پلیت به معنای عدم توانایی در ارائه پلیتهای بالاتر نمی باشد.)

سری کلینیکی برای این منظور به معرفی محصولات خاص بیش از 5 پلیت اختصاص یافته است.

در اینجا این سوال مطرح می شود که آیا تعداد پلیت ها، مزیتی برای یک دستگاه تلقی می گردد؟
پاسخ اینست که اگر هدف، استفاده از آب یونیزه در pH های مختلف در منزل باشد، می باید از میزان TDS (مجموع مواد جامد محلول) در محل نصب مطلع باشیم. چون اگر برای TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب لوله کشی شهری، از دستگاههای 7 یا 9 پلیت استفاده کنیم، ضمن آنکه pH خیلی بالا و یا خیلی پایین تولیدی از دستگاه، می تواند برای مصرف، مضر هم باشد، شرایط کریستال شدن و رسوب دهی کلسیم و یونهای مشابه افزایش یافته که این امر به پلیت ها آسیب زده و مصرف کننده مجبور خواهد شد بدلیل کاهش جریان آب عبوری از دستگاه در مدت شش تا نه ماه، از فروشنده درخواست تعمیر و یا سرویس زودتر از موعد کند.

ساختار درونی دستگاه با 7 یا 9 پلیت، خود عامل تسریع کننده در گرفتگی پلیتها می باشد.

چرا دستگاهی را بدلیل چند پلیت بیشتر، گرانتر بخریم که نه تنها تاثیر مطلوبی در کیفیت آب ندارد، بلکه عمر دستگاه را کوتاه کرده و هزینه های سرویس آنرا افزایش دهد؟!
بدیهی است فروشندگانی که محصولات متنوعی نداشته باشند و یا شرایط آب ورودی به دستگاه یونیزه آب را در نظر نگیرند، در ارائه خدمات صادقانه، طولانی مدت و حتی ارزانتر کوتاهی خواهند نمود. این شرکت محصولات خود را در سریهای متنوعی چون کلینیکی، سینکی، لوکس، پیشرفته، اقتصادی و سفری دسته بندی نموده و برای فیلترهای پیش تصفیه چند مرحله ای نیز پیشنهاداتی ارائه نموده است.

توجه به این امر نیز ضروری است که در بیشتر کشورها، آب لوله کشی شهری تصفیه مطلوبی ندارند، لذا مجتمع ها و برجها ی مسکونی، سیستم تصفیه آب مرکزی نصب می کنند که به دلیل بالا بردن عمر تاسیسات حرارتی و برودتی خود، TDS (مجموع مواد جامد محلول) را در محدوده زیر 100ppm نگاه می دارند، بنابراین در آنجا استفاده از 7 پلیت در دستگاه ها ضرورت می یابد. در حالیکه در منازل مسکونی شهرهای ایران، چنین شرایطی کمتر دیده می شود.

در شهرها و مناطقی که TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب بیش از 300ppm باشد، طعم آب مطلوب نبوده و رسوبات کربنات و بی کربناتهای کلسیم و منیزیم ، در جداره های کتری بیشتر دیده می شود. در این شرایط می باید با استفاده از فیلترها و یا ممبران مخصوص، نسبت به کاهش TDS (مجموع مواد جامد محلول) در حد مطلوب اقدام نموده و سپس آب را از دستگاه یونیزه آب عبور داده و به مصرف رساند.

اگر این آب مستقیماً وارد دستگاهی با 7 پلیت گردد، در زمان کوتاهی ایجاد رسوب می نماید لذا یکی از راه ها، استفاده از دستگاه با پلیت کمتر است که بتواند با قدرت و پلیت کمتر، از یونهای زیاد موجود در آب، یونیزه نمودن را در حد انتظار انجام دهد ولی پیشنهاد بهتر، کاهش میزان TDS (مجموع مواد جامد محلول) با استفاده از فیلترهای مخصوص به کمتر از 250ppm می باشد که پس از آن، آب دارای مزه مطلوب هم شده و سپس وارد دستگاه یونیزه آب آی واتر iWater با تعداد پلیت کافی گردد.

تامین کلیه فیلترها و خدمات فنی در این خصوص توسط شرکت مهندسی فراز تصفیه انجام می پذیرد. مشاوره با کارشناسان این شرکت، موجب کاهش هزینه های غیرضروری برای مشتریان عزیز می شود.

این شرکت پس از آزمایش کیفیت آب منزل مشتریان خود، ایشان را در انتخاب دستگاهی مناسب راهنمایی نموده و دستگاه یونیزه آب قلیایی آی واتر iWater را با برندهای مختلف و تعداد پلیت های متناسب با محل نصب، عرضه می دارد.

002

ب- جنس پلیتها:

امروزه تکنولوژی مواد، آلیاژهای ویژه ای را در هر کاربردی طراحی و به بازار ارائه نموده اند که ضمن انجام فرآیند درخواستی، در شرایط استاندارد و مورد پذیرش جهانی هم باشند. انتخاب ترکیب تیتانیوم و پلاتین، رسانایی الکتریکی مناسبی را با طول عمر مناسب فراهم کرده است.

 

افتخار ما؛ انتخاب محصولات آی واتر iWater از طرف شما مشتریان هوشمند می باشد.

 

مشتریان محترم؛ آزادانه توانسته اند این محصولات را در محل این شرکت مشاهده و انتخاب مناسبی اخذ نمایند.

محل نمایشگاه برای محصولات متنوع این شرکت، در دفتر مرکزی شرکت مهندسی فراز تصفیه در خدمت بازدیدکنندگان محترم قرار دارد. قبل از خرید این دستگاه، حتما بازدید داشته باشید تا انتخاب متناسبی بر اساس شرایط آب ورودی در محل سکونت خود، عمر بالاتر فیلتر، عملکرد بهتر دستگاه و نیز پرداختی معقول داشته باشید.

 

4- فیلتر:

003فیلترها در درون دستگاه آی واتر (آب یونیزه قلیایی)، وظیفه حذف مواد معلّق، طعم، رنگ و یا بوی نامطلوب را برعهده دارند.
شرایط بهینه آنست که دستگاههای آی واتر (آب یونیزه قلیایی)، تنها دارای یک فیلتر ترکیبی باشند چرا که در اکثر مناطق شهری، آب تصفیه شده در لوله کشی جریان دارد، املاح معدنی آب در حد مطلوب تنظیم شده و هم چنین مواد معلق، طعم، رنگ و یا بوی نامطلوب در اکثر شهرهای بزرگ وجود ندارد. حال اگر شرایط مطلوب در آزمایش اولیه آب موجود نباشد کارشناسان این شرکت فیلترهای احتمالی مورد نیاز را جهت حذف موارد فوق و یا حتی کاهش مواد جامد محلول (TDS) معرفی و نصب خواهند نمود. تعویض فیلترها در محصولات آی واتر iWater به گونه ای است که در بیشتر مواقع توسط خود مشتری انجام می پذیرد و هزینه های اضافی پرداخت نمی گردد.

 

در دستگاههایی که دو فیلتر دارند، فیلتر دومی، وظیفه افزودن مواد معدنی را دارد که برای آب شهری، بخصوص در شهرهای بزرگ ایران کاربردی ندارد، چون این کار، باز هم موجب افزایش TDS (مجموع مواد جامد محلول) و گرفتگی پلیتها خواهد بود. به طوریکه در بخش پلیت ها گفته شد، این فیلترها برای TDS (مجموع مواد جامد محلول) کمتر از 100ppm کاربرد دارد.

فلوراید و نظایر آن در حد استانداردهای جهانی در آب وجود دارد و دغدغه ای جهت حذف آنها نباید داشت. شایان ذکر است افزودن چنین موادی برای سازمان آب هزینه بر است ولی بنابرتوصیه بهداشت جهانی و استانداردهای آب عملی می گردد.
این شرکت متناسب با کیفیت آب منزل شما که بسته به محدوده سکونت شما دارد (در شهر بزرگی مثل تهران کیفیت آب در مناطق مختلف، متفاوت می باشد.) نسبت به معرفی و نصب فیلترهای پیش تصفیه مناسب اقدام می نماید و خدمات پشتیبانی خود را در سالیان متمادی و با قیمت مناسب و نیز بدون تغییرهای ناگهانی در قیمت ارائه می نماید. دستگاه های با پلیت 7 و 9، برای کیفیت آب ورودی با TDS (مجموع مواد جامد محلول) کمتر از 100ppm طراحی شده است که برای مناطقی مثل ایران، عملکرد مناسبی ندارند.

5- ابعاد دستگاه:

حداکثر عرض و ارتفاع ابعاد دستگاههای ژاپنی و تایوانی آی واتر iWater در حدود 200mm (عرض) و 300 (ارتفاع) و ابعاد دستگاه کره ای مدل iWater-NEXUS، (عرض)272mm و 365mm (ارتفاع) است.

004

بدیهی است وجود زیبایی و اندازه دستگاه تصفیه آب در داخل آشپزخانه و مجاور سینک، از پارامترهای مهمی است که خانمهای خانه دار و با سلیقه ی ایرانی به آن اهمیت ویژه ای می دهند.

6- رنگ آمیزی:

تنوع رنگ محصولات ارائه شده توسط این شرکت، با سلیقه های مختلف تطبیق داشته و انتظار خریداران محترم را برآورده خواهد ساخت.

005

همچنین درخواست مشتریان محترم جهت رنگ دلخواه عملی خواهد گشت.

7- انتخاب pH دلخواه:

بیشتر دستگاههای تولید آب یونیزه آی واترiWater ، قابلیت تنظیم pH دلخواه را در هر یک از کلیدهای خود داراست.
مثلاً در چهار ردیف آب قلیایی که برای مصارف آشامیدن، آماده کردن چای و قهوه، پختن غذا و شستشوی میوه می باشد و نیز در دو ردیف اسیدی که برای شستن صورت و ضدعفونی بکار میرود، مصرف کننده می تواند pH را براساس شرایط خود و خانواده و یا حتی براساس TDS (مجموع مواد جامد محلول) آب ورودی به دستگاه تنظیم نماید در حالیکه در برخی دستگاههای دیگر شرکتها، چنین انتخابهایی مقدور نیست.

8- نمایش پارامترهای آب:

006

مشاهده میزان آب عبوری از دستگاه، نمایش pH ، مقدار آنتی اکسیدان و عمر فیلتر به صورت دیجیتالی، از دیگر مزایای دستگاههای آب یونیزه آی واتر iWater در برخی مدلها می باشد.

9- حفظ و تامین استانداردها:

در اغلب دستگاه های آی واتر (آب یونیزه قلیایی)؛ استانداردهای مهم و اصلی نظیر ISO برای مدیریت کیفیت، FDA جهت استفاده از مواد درجه یک و منطبق با صنایع غذایی و بهداشتی، CE استاندارد اروپا برای وسایل الکتریکی و غیره وجود دارد. علائم مختلف دیگر، مربوط به تندیس ها و جوایزی است که شرکتها دریافت نموده اند که معمولاً در تمامی شرکتها اعم از ژاپنی، تایوانی، کره ای و همچنین شرکت فراز تصفیه در ایران دیده می شود. شایان ذکر است سازمانهایی نظیر سازمان آب در ایران، بیشتر به کیفیت آبها توجه دارند تا ساختار درونی دستگاه های تصفیه آب و به طوریکه در بخشهای پیشین نیز گفته شد، کیفیت آب هم به TDS (مجموع مواد جامد محلول) بستگی داشته که حتی در برخی مناطق شهری، در صورت استفاده از تعداد پلیت بیش از اندازه، از حالت مطلوب خارج خواهد گشت.

007

بنابراین اگر استاندارهای جهانی و معتبر را در کالای انتخابی خود می بینید، به خرید آن مطمئن باشید چون پشتوانه اعتماد شما بر مبنای دانش متخصصان آن موضوع قرار گرفته است.

 

 

001

002

003

004

005

006

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است
گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water