نام کامل:محمدرضا اکبری,نام مستعار:شرکت مهندسی فراز تصفیه.آدرس سایت:www.iwater.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
FaceBook  Twitter  Google Plus

بدن اسیدی در اثر خوردن و نوشیدن غذاهای اسیدی به وجود می آید . افرادی که دارای pHاسیدی هستند در معرض تحلیل رفتن استخوان ها هستند چرا که بدن برای مقابله با اسیدی بودن خود ، نسبت به برداشتن کلسیم از استخوان برای تنظیم pHاستفاده می کند و این امر به ضعف استخوان می انجامد .

معمولاً تحلیل رفتن استخوان در طول زمان امری متداول است . مونواورتوکلسیم فسفات ماده ای خنثی کننده ی pHدر خون است . این محلول موجب تنظیم قلیایی شدن بدن می گردد . در صورتی که بدن ما  ، از غذاهای خورده شده کلسیم دریافت نکند جهت جبران اسیدی شدن pH، مجبور است آن را از استخوان ها  تامین نماید . اسیدی شدن بدن با کمبود اکسیژن نیز نسبت مستقیمی دارد . واکنش های بیوشیمیایی بدن به اکسیژن نیازمند است تا عملکرد خود را به درستی انجام دهد .

ادامه مطلب: اب قلیایی چه تاثیری بر استخوان ، مفاصل و ماهیچه ها دارد ؟

FaceBook  Twitter  Google Plus

آب یکی از منابع ضروری حیات به شمار می رود . مدیریت ، صرفه جویی و مصرف بهینه ی آب از اهمیت بالایی برخوردار است . افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش روز از افزون مصرف آب ، کمبود آب را به یک معضل جهانی تبدیل کرده است . به گونه ای که بنابر تحقیقات صورت گرفته حدود 80 درصد از جمعیت جهان با خطر جدی کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند . بنابراین صرفه جویی در مصرف آب حتی در کشورهایی که از منابع عظیم آب برخور دارند یک اقدام ضروری به شمار می رود . مقابله با این بحران باید در تمام بخش ها نظیر کشاورزی ، صنعت ، خانگی و سایر بخش هایی که مصرف آب بالایی دارند  ، صورت پذیرد .

بخش خانگی سهم قابل توجهی از میزان آب مصرفی را به خود اختصاص داده است . جهت کاهش مصرف آب در منازل ، روش های مختلفی پیشنهاد شده است . یکی از این روش ها ، استفاده از شیر های کم مصرف در آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام می باشد . این شیرها باید به گونه ای طراحی شوند که با کاهش دبی میزان مصرف آب را کاهش دهند .، بدون این که زمان باز بودن شیر را افزایش دهند .

یکی از جاهایی که نقش مهمی در کاهش مصرف آب دارد سردوش دستی حمام است .

ادامه مطلب: صرفه جویی آب در حمام با سردوش تصفیه آب آی واتر

FaceBook  Twitter  Google Plus

در مقاله پیشین تا این جا گفته شد که اگر کف استخر قابل رویت نباشد باید از طریق اسید شویی ، نظافت استخر صورت گیرد . حال در این مقاله می خواهیم به شیوه و جزئیات روش اسید شویی بپردازیم .

- نوع اسید و غلظت آن

اسید یک ماده خطرناک است و استفاده از آن برای هر کاربردی تخصص می خواهد و هر شخصی نمی تواند با آن کار کند . پرسنل شرکت های پیمانکار برای اسید شویی استخر آموزش مخصوص می بینند و با لباس محافظ و ماسک تنفسی کار می کنند . از طرف دیگر به دلیل حفاظت از محیط زیست ، آب اسیدی پسماند شست و شوی اسیدی استخر باید قبل از تخلیه با استفاده از نمک قلیا ( Soda – ash )  خنثی شود و بعد به یک جای امن پمپاژ شود .

این محل تخلیه ی آب پسماند اسید شویی طبق ضوابط و با اجازه ی سازمان آب آن منطقه تعیین می شود .

ادامه مطلب: نگهداری در فرآیند تصفیه آب استخر (قسمت دوم )

FaceBook  Twitter  Google Plus

برنامه روزانه نگهداری استخر :

خالی کردن سبد پمپ ( Pump Basket )

خالی کردن سبد کف گیر ( Skimmer Basket )

راه اندازی سیستم فیلتراسیون استخر هر 8 تا 10 ساعت یک بار باید صورت بگیرد ،  اگر استخر تایمر نداشته باشد باید فراموش نشود که در ساعت های مقرر به طور دستی سیستم را خاموش و روشن نماییم . بهترین وقت برای روشن کردن فیلتر در طول روز می باشد .

هر روز باید برای تصفیه آب  استخر به آب کلر اضافه شود ؛ می توانیم هفته ای یک بار قرص های سه اینچی کلر را داخل کف گیر استخر بیندازیم  ، اگر استخر کلر زن اتوماتیک داشته باشد می توان هفته ای یک بار از آن استفاده کرد . اما اگر بخواهیم هر روز به آب استخر کلر اضافه کنیم باید از قرص های کلر استفاده کنیم .تصفیه آب استخر

باید هر روز بررسی کرد که فیلتر تحت فشار طراحی شده کار  میکند یا خیر .

اگر از گرمکن استخر استفاده می شود باید مطمئن شوید که حداقل 20 دقیقه قبل از توقف کار سیستم فیلتراسیون ، گرمکن خاموش شود.

ادامه مطلب: نگهداری در فرآیند تصفیه آب استخر ( قسمت اول )

FaceBook  Twitter  Google Plus

در دستگاه تصفیه آب ، فیلترهای متعددی تعبیه شده که هر یک نقش خاصی در کاهش املاح یا آلودگی ایفا می نماید .

در بخش زیر به معرفی اجزاء و قطعات موجود در دستگاه تصفیه آب می پردازیم  .

اجزاء اصلی دستگاه های تصفیه آب  شامل فیلترهای بخش پیش تصفیه و تصفیه نهایی و اجزاء فرعی شامل شاسی ، شیر آلات و اتصالات می باشد .

ادامه مطلب: قطعات دستگاه تصفیه آب

گواهینامه ها

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpgGMP-Certificate.jpgNRTL.jpg

Twitter Phone Facebook Rss
Faraztasfieh
Alka Water